Megváltozhat az iPhone-ok kijelzője, jön egy trükkös megoldás az Apple-től
Az Apple állítólag megoldotta, hogy ne csak a látható, de az infravörös fénnyel is működjön a kijelző alá rejtett kamera. Mindez a Face ID elrejtésének előszobája.
Az Apple állítólag megoldotta, hogy ne csak a látható, de az infravörös fénnyel is működjön a kijelző alá rejtett kamera. Mindez a Face ID elrejtésének előszobája.
Egyre több helyen szerelnek fel kamerákat, gyakran észre sem vesszük ezeket. A kamerák mögött álló, esetleg fejlett algoritmusok pedig feldolgozzák biometriai adatainkat. Miután ezek a gépi programok egyre fejlettebbek, kifinomultak, érdekes kérdés, hogy vajon hogyan és mennyire lehet elrejteni előlük a személyazonosságot.
Bár vannak olyan alkalmazások, amelyek megnyitásához jelszó szükséges, ezt a fejlesztő állítja be. Az alábbiakban megmutatjuk, hogy miként rejthet jelszó (vagy arcfelismerés) mögé olyan appokat is az iPhone-ján, amelyek egyébként bárki számára hozzáférhetők lennének.
A Face ID-hoz hasonló arcfelismerést alkalmazó kaputelefonon dolgozik az Apple, ami okos ajtózárakat oldhat fel.
Többen is állítják, hogy lanyhul kicsit az Apple innovációs kedve, és a jelentősebb újításokkal a vetélytársak rukkolnak ki. Ezzel nincs is mit vitázni, azonban az Apple stratégiája is érthető: a biztosra játszik. És így van ez a kijelző alá tett Face ID esetében is.
Bár úgy tűnik, hogy egy ellopott és egyébként Touch ID-val vagy Face ID-val védett iPhone-nal nem nagyon tudnak mit kezdeni a tolvajok, sajnos a valóság az, hogy vannak olyan módszerek, amelyekkel akár a biometrikus védelem is megkerülhető. Az Apple most egy újabb védelmi réteget ad okostelefonjaihoz.
Jelentős biztonsági funkciót, valamint több apró újítást hoz az iOS 17.3, de egy súlyos biztonsági rést is befoltoz.
Szívesen megismételné az egykori iPhone SE (az elérhető áru iPhone-ként emlegetett modell) sikerét az Apple, és úgy hírlik, lesz negyedik generáció is az eszközből. Igaz, kis türelemre még szükség van, ugyanis csak 2023-ban, sőt egyesek szerint akár az azt követő évben jelenhet meg.
Az iOS 15.4, a legújabb, fejlesztők számára elérhető bétaverzió lehetővé teszi az arcmaszkban, Apple Watch nélküli telefonzárolás feloldását, igaz, egyelőre még csak néhány újabb iPhone-modell esetében.
Az Apple bejelentette, kiadja a frissítést, amivel akkor is használni lehet majd az iPhone 13 FaceID-ját, ha nem hivatalos szervizben cserélik ki a telefon kijelzőjét.
Kissé erőszakos módon próbálja az Apple elérni, hogy még csak véletlenül se vigye valaki nem hivatalos szervizbe az iPhone 13 készülékét, ha annak tönkremenne a kijelzője.
A világjárvány egyelőre nem fújt visszavonulót, és várhatóan még egy jó ideig tartani fog. Az arcmaszk is velünk marad, így érthető, ha ehhez kapcsolódó fejlesztésen dolgozik az Apple.
Úgyhogy nem is lesz ilyen a következő iPhone-ban, marad a Face ID.
Míg korábban arról lehetett hallani, hogy az Apple visszahozná az ujjlenyomat-olvasót az iPhone-okra, a legújabb hírek inkább a Face ID, azaz az arcazonosítással történő hitelesítés kiterjesztéséről szólnak.
A Google egy plusz védelmet építene az iOS-re kiadott Chrome böngészőbe, hogy akkor se derüljön ki, mit nyitott meg valaki inkognitó módban, ha véletlenül más kezébe kerül a telefon.
Számos új funkcióval bővíti a Messengert a Facebook, amellyel még biztonságosabbá válik az üzenetküldő. A fejlesztések egyike az appon belüli arc és ujjlenyomat általi azonosítás, amely iPhone-on és iPaden már elérhető.